Ze smutkiem i w lekkim deszczu żegnaliśmy tegoroczną edycję Festiwalu Sportów Plażowych. W klasyfikacji końcowej zabłysnął SAN Łódź który nie miał medalu jedynie w piłce nożnej plażowej kobiet, ale to pewnie dlatego że nie wystawił tam reprezentacji.

Siatkarska para Maciej Łabędź / Magda Koper zdobyli za to podwójne złoto, w turnieju kobiet/mężczyzn oraz turnieju mikstów.

Niewiele też brakowało aby damska ekipa AZS Polska zebrana z zawodniczek z całej polski i grająca ze sobą po raz pierwszy zmieniła klasyfikacje końcową. W ich meczu z Uniwersytetem Gdańskim zadecydowały dopiero karne.

 

Klasyfikacja końcowa siatkówki plażowej mikstów:

1    Magda Koper / Maciej Łabędź    Uniwersitet Warszawski / SAN Łódź
2    Daria Woźniak / Mateusz Dziwierek    AZS LSW
3    Monika Kaczorowska / Patryk Tyszka    Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie / Uniwersytet Warszawski

Klasyfikacja końcowa siatkówki plażowej kobiet:

1    Magda Koper / Monika Kaczorowska    Uniwersytet Warszawski/Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie
2    Magda Pater / Justyna Kozłowska    UAM Poznań
3    Marta Raźniewska / Nina Koźma    SAN ŁÓDŹ

Klasyfikacja końcowa siatkówki plażowej mężczyzn:

1    Maciej Łabędź / Piotr Sobczak    SAN Łódź
2    Przemysław Wawer / Paweł Huliński    AWFiS Gdańsk/Politechnika Gdańska
3    Kamil Chaber / Patryk Smyrski    SAN Łódź

 

Klasyfikacja końcowa piłki nożnej plażowej kobiet:

1.    Uniwersytet Gdański
2.    Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3.    AZS Polska

Klasyfikacja końcowa piłki nożnej plażowej mężczyzn:

1.    Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
2.    AZS Łódź
3.    WIT Warszawa

 

Komunikat końcowy siatkówka plażowa

Komunikat końcowy piłka nożna plażowa

Kolejny dzień zmagań na Gdyńskiej plaży w pełnym słońcu dał zawodnikom popalić.

Zakończyliśmy zmagania w grupach A oraz B i zaczęliśmy rozgrywki czwórek finałowych.

Pary, którym nie udało się awansować rozpoczęli za to turniej pocieszenia i grają dalej.

Rozpoczął się też turniej par mieszanych, w których startuje 19 par, będzie on rozgrywany dalej w poniedziałek, a mecze półfinałowe i finałowe będziemy mogli oglądać we wtorek od 10:00.

 

Rozpiska grup finałowych i pocieszenia:

Damska grupa finałowa

Damska grupa pocieszenia

Męska grupa finałowa

Męska grupa pocieszenia

Ze względu na mecz finałowy w Moskwie o 17:00 losowanie odbyło się wcześniej i znamy już rozpiskę meczy na tegoroczny turniej.
Grać będzie 6 zespołów męskich w systemie każdy z każdym

Harmonogram

 

Za nami pierwszy dzień grupowych zmagań. Wszystkie mecze jeszcze nie zostały rozegrane, ale niektóre pary już mają zagwarantowany awans do finałowej czwórki.

Należą do nich Koper/Kaczorowska z Uniwersytetu Warszawskiego, Łabędź/Sobczak z SAN Łódź, Chaber/Smyrski z SAN Łódź.

O pozostałych parach zadecydują niedzielne mecze, które zaczną się już od 10:00.

Za to o 15:00 rozpocznie się turniej mikstów.

 

Wyniki dotychczasowych zmagań:

Grupy damskie

Grupy męskie

 

Zakończyła się odprawa techniczna i znamy już rozpiskę meczy na sobotę i początek niedzieli.

W sobotę zaczynamy mecze o 10:00 i każda z grup zagra 7 meczy, a pozostałe 3 mecze będą rozegrane w niedzielę.

Dwie najlepsze pary z każdej grupy tworzą czterozespołową grupę finałową i grają 3 mecze w niedzielę i następne 3 mecze w poniedziałek.

Grupy damskie

Grupy męskie